Jak ustawić porty dla kamery IP w celu jej konfiguracji?

Ulokowanie na swoich miejscach wszystkich niezbędnych elementów monitoringu wizyjnego to oczywiście tylko jedna strona medalu. Od tego, aby móc rejestrować, a zarazem także i odbierać obraz niezbędna jest jeszcze ich konfiguracja. W tym celu wiedzieć powinniśmy między innymi, jakie porty dla kamery IP będą wskazane. Jak wygląda ta kwestia?

Router DS i ADSL

W miejscach, gdzie dostęp do sieci realizowany jest poprzez łącza DSL, a więc choćby w kablówkach, konfiguracja przekierowania portów odbywa się na routerze, który posiada zewnętrzny adres IP oraz do którego podłączone jest urządzenie, na którego chcemy przekierować porty. Zazwyczaj przekierowanie wymaga dwóch portów – 80 – przeglądarka www oraz 8000 – pozostałe dane.

Kiedy do czynienia mamy z łączem ADSL, a więc choćby neostradą, konfiguracja przekierowania portów odbywa się na routerze posiadającym zewnętrzny adres IP, do którego podłączone jest urządzenie, na jakie chcemy przekierować porty.

Inne sytuacje

Jakie porty dla kamery IP będą natomiast odpowiednie, kiedy zajdzie potrzeba dostępu do dwóch urządzeń? Wówczas pamiętać trzeba, iż każde z nich musi transmitować dane na osobnych portach.

Konfigurację można i nawet warto zlecić specjalistom. Jeśli chcecie zrobić to osobiście, zawsze postępować musicie, wzorując się na instrukcji dołączonej do oprogramowania. Wówczas powinno Wam się to udać. Szczególnie przy mniej rozbudowanych systemach. Szeroki wybór kamer IP znajdziemy w sklepie CTR PARTNER http://www.ctr.pl/produkty/wszystkie-kamery-ip/index.html