Jaki router do kamery IP?

Niewątpliwie wielką zaletą kamer IP jest fakt, że obraz z nich możemy obserwować z każdego miejsca na ziemi nie tylko z poziomu komputera, ale również urządzeń mobilnych, jak smartfony czy tablety. Taki stan rzeczy sprawia, że zyskujemy wiele pewności, bo każdy chce mieć na bieżąco podgląd na to, co dzieje się w jego domu czy firmie. Niezbędny jest do tego odpowiedni rejestrator, ale oczywiście także i urządzenie sieciowe, którym najczęściej jest router. Tak więc jaki router do kamery IP będzie wyborem spełniającym nasze wymagania?

Wybór

Zastanawiając się nad tym, jaki router do kamery IP będzie najlepszy, należy poradzić się specjalisty w sklepie. Ich wybór jest dziś bardzo szeroki. Z parametrów i funkcji, na które warto zwrócić tutaj uwagę, wymienić można typ łącza oraz obsługę dwóch częstotliwości, dzięki czemu inne urządzenia nie zakłócą jego pracy. Istotna jest również przepustowości Wi-Fi. Jako że przesyłane będą tu duże pliki, nawet pomimo tego, że są one kompresowane, przepustowość ta powinna być na wysokim poziomie.

Dodatkowe funkcje routera sprowadzają się natomiast do podłączenia do niego innych urządzeń, w tym drukarki czy dysku twardego. Musi więc mieć on port USB.

Konfiguracja

Zakup routera to oczywiście połowa drogi. Następnie trzeba go jeszcze skonfigurować, co nie jest najczęściej zadaniem trudnym, a postępować trzeba z dołączoną do niego instrukcją lub krok po kroku przechodząc przez program dodany do takiego routera na nośniku zewnętrzny. Z naszej strony polecamy takie routery http://www.ip.pl/produkty/routery/index.html